Aklıma Yazacak Bir Makale Gelmiyorsa Ne Yapmalıyım?

Blog

İstikrarlı bir şekilde blog yazmak ve içerik bulmak oldukça zordur.İçerik bulabilmek için uğraşıp,sonra aklımıza zerre bir şey gelmediği de olabilir pekala.O özgün ve mükemmel içeriği bulmak için uğraşlar çöpe de gider bazen.Yani anlayacağınız,makalenin konusunu bulmak bazı durumlarda yazmaktan da zor olabilir.

Peki,ne yapayım ki şu ilham perisi fısıldasın kulağıma?
1.Araştırın.
Basit bir öneriymiş gibi gözüken araştırmak,birçok konuda kişiye fayda sağlar.Araştırdıkça,aklınızda birçok fikir türeyecek,belki de yazacağınız makale aklınızda canlanacaktır.Mesela bir haber sitesine bakıyorsunuz,birkaç haberi ise aynı konulardan.Bu demektir ki,o konu çok tutuluyor ve onun hakkında bir şeyler yazmak sizin yararınıza olabilir.

2.Takip edin.
Blogger olmadan önce blog takipçisi olmayı öğrenmek gerek.Eğer adamakıllı bir blog takip etmiyorsanız,güzel yazılardan yoksun olmanız normal bir sonuç.Ancak,takip ettiğinizde yazma teknikleriniz gelişecek,belki takip ettiğiniz blog size bir ilham kaynağı olacak ve yazacak yazı şıp diye aklınızda belirecek.

3.E-postayla abone olun.
Blog,site ve birkaç platforma e-postayla abone olmanız size iyi gelebilir.Düşünsenize,gelen kutunuz ilham perileriyle dolu!

E-postanızı açtığınızda,takip ettiğiniz sayfaların ne yazdığını,neler yaptığını öğrenmek aklınıza birkaç fikir gelmesini sağlayabilir.

4.Sosyal Medya
Sosyal medyada sık sık gezinin.Karşınıza ilgi çeken bir şey muhakkak çıkacak,aklınıza fikir gelecektir.Bu sayede,yazılar aklınızda uçuşacak,belki de ne yazacağınıza bile karar veremeyeceksiniz.

Son Sözler
Yazı yazmanın zor olduğunu anladık."Peki,yazı yazmak için aklımıza daha çok ilham perisi gelmesi için neler yapmalıyız?"Düşüncelerinizi yorumlarda belirtirseniz sevinirim.
özgün makale yazmanın sırrı,yazacak makale bulmanın sırrı,makale yazmak için aklımıza ilham perisi nasıl gelir,ilham