PHP'yi HTML'den Ayıran Özellikler Nelerdir?


Web sitesi kodlamak için hangi dilden başlamanız gerektiğini önceki yazılarımızda anlatmıştık.Peki,PHP'yi HTML'den ayıran özellik nedir?
PHP vs HTML

  PHP,sunucu taraflı çalışan bir betik dilidir.JavaScript ise,istemci taraflı çalışan bir dil.Bu ikisinden de kolay olduğu söylenen HTML'in,PHP ile arasında pek bir fark yok gibi gözükür aslında.Hatta HTML olmadan PHP bir hiç diyebiliriz.Çünkü PHP kodlamak için HTML de gereklidir.

  Bunun örneğini de PHP kodlamaya başlamadan önce oluşturduğumuz temel HTML kodlarını örnek verebiliriz.Ancak şu konuya değinelim ki,HTML kullanılarak bir üyelik sistemi veya forum gibi birçok türü yazamamıza rağmen,PHP ile yazabiliriz.Bunun nedenine de daha fazla uzatmadan geçelim.

  PHP,kodlar yazıldıktan sonra PHP yorumlayıcısı tarafından yorumlanır ve sayfaya verilir.HTML ise direkt olarak yorumlanmadan gösterilir.Bu ayıran özelliklerden bir tanesi.Diğeri ise PHP'nin veritabanlarıyla çalışabilmesidir.Bu yüzden üyelik sistemi veya forum gibi yerlerde üyelikler bu veritabanlarına toplanır.HTML ise veritabanlarıyla uyumlu çalışamadığından üyelik sistemi ve benzeri birçok şeyi yapmak kolay olmaz.Bunun için ancak iFrameler kullanılabilir.Bu da pek etkili bir çözüm sayılmaz.
php,html,html5,html vs php,html5 vs php,php mi html mi,php yorumlayıcısı,php yi html den ayıran özellikler nelerdir?,php mi html mi daha iyi?,yazılım,teknoloji