En İyi 5 Yabancı Teknoloji Sitesi

Teknoloji

En iyi 5 yabancı teknoloji sitesini bu yazımda derlemek istedim.Vereceğim liste nesnel değil,öznel bir biçimde kendi kişisel fikirlerimle seçtiğim siteler.Hazırsak,bir bakalım diyorum bu güzel kaynaklara.

1-Engadget
Bu site gerçekten yabancı kaynak arayışlarımda bir numara.İçerikleri en çok hoşuma giden ve kesinlikle bakmanız gereken bir site olduğunu söyleyebilirim.Ayrıca,kategorileri ve ele aldığı konuların ilginçliği sevmemin artı bir yanıdır.Bakmadan geçmeyin derim.

2-DailyTech
Sitenin dizaynı ilk başta ne kadar ilgimi çekmese de gerçekten hoşuma gitmiştir DailyTech.Güncel ve genel konulara hitap eden DailyTech,ilgi çekici haberlere de yer veriyor.Bu sitenin de ilginizi çekeceğine inanıyorum.

3-The Verge
Yeni bulduğum bu site,girer girmez bu konuya eklenecekler listesinde yerini aldı.Güzel olduğuna inandığım bir güzel site de bu denilebilir.Kaliteli yazılar olduğunu girer girmez fark etmek pek zor değil bu site için.

4-TechnoBuffalo
Yine ismini duyup da araştırmadığım bir site.Gerçekten güzel içeriklere sahip olduğu söylenebilir.Önerdiğim siteler arasında keşke daha yukarılara taşısaydım dediğim türden.Bakmadan geçmeyin dedikten sonra mikrofonu diğer sitemize veriyorum.

5-Ars Technica
En güzel hep en sonda olur dediğimiz tipten bir yazı oldu bu.Yine etkileyici içeriklere sahip olan güzel bir kaynak olduğu söylenilebilir.Tuhaf bir tasarıma sahip olmasına rağmen takip edilesi bir teknoloji sitesi.

Ekstra
Bu kadar övgü yeterli bence.Bu kadar haber sitesinden sonra bir haber sitesi izlenimi yaratmayalım.Teknoloji yazarlığında,genelde blog ve haber şeklinde ayrım olmaz.Bunun sebebi,teknoloji yazılarının zaten içine yazardan kalan şeyler ekleyerek yapıldığından pek bir fark olduğunu sanmıyorum.Ancak,teknoloji siteleri bloglara göre daha resmidir ve bu ayrımı zorunlu kılan budur.
Son Sözler
"Sizin yabancı teknoloji sitelerinden tercihiniz nedir?Bu listeye neler eklenilebilir?Sitelerin eksik veya artı yönleri nelerdir?" cevapları yorumlarda bekliyorum.
en iyi beş yabancı teknoloji sitesi,teknoloji,teknoloji siteleri,iyi teknoloji siteleri,yabancı teknoloji siteleri,teknoloji kaynakları,yabancı teknoloji kaynakları,ingilizce teknoloji siteleri