Web Sitesi Kodlamak İçin Hangi Dilden Başlamalıyım?

1.HTML
HTML,web kodlamanın temellerinden olduğu gibi en kolay kodlama dili denilebilir.HTML eğer düzgün kaynaklardan ilerlerseniz fazla zamanınızı almaz.(En fazla 4 hafta ☺)Bu dil,aynı zamanda PHP öğrenmeden önce öğrenilesi bir dil denilebilir.Sadece HTML tabanlı bir site kurabilirsiniz,ancak bu türden daha kolayları da var.

2.CSS
CSS,şekillendirme veya özelleştirme şeklinde anlatılabilir.Örneğin,HTML'de bir kutucuk yaptınız ve bunu renklendirmek istiyorsanız,CSS kullanmanız gerekmektedir.CSS de öğrenmesi kolay bir dil denilebilir.Ancak sadece CSS kullanarak bir site kuramazsınız.Bunun için HTML gibi dillerden faydalanmakta yarar var.

3.PHP
En profesyonel web kodlama türlerinden biri olan PHP,öğrenilmeden geçmenizi önermediğim bir dil.Bu dil ile birlikte birçok şeyi yapabiliyorsunuz ve ünlü birçok sitenin altyapısı olduğu da cabası.PHP'nin,HTML'den daha kaliteli olduğu kesin.Ancak HTML de PHP öğrenmenize büyük katkı sağlıyor.

Söz Sizde
Eğer siz de yeni bir web sitesi açmak istiyorsanız,size bunun için Blogger veya WordPress gibi altyapılar kullanmanız daha ideal bir seçim olur.Eğer sizin de fikirleriniz varsa yorumlamaktan çekinmeyin!