Nereden Geliyoo?

Bilindiği ve yeterince tanındığı üzere sözde Geliyoo.com Türkiye'nin ilk arama motoru ve 10 yılda 10 milyon TL ile yapıldığı söylenmişti.Ancak açık kaynak kodlarından yakalandığı üzere Google'ın verilerini toplayan bir arama motoru olduğu ortaya çıktı.Bunun üzerine de hazır bir 15 dolarlık script kullandıkları öğrenildi.

Nereden gelip,nereye Gidiyoo?
Sözde ilk arama motoru diye ortaya çıktıktan sonra,bununla dalga geçmek amacıyla gidiyoo.org kuruldu ve Geliyoo'dan daha iyi bir duruma geçti de diyebiliriz.10 milyon TL ve 10 yıl harcanan Geliyoo'ya rakip olarak 1 saatte 60 liraya yaptıklarını ve slogan olarak da "Bu yerli arama motorunu 1 saat içinde 60 liraya yaptık.Peki 10 yılda harcanan 10 milyon TL nereye gidiyoo?" kullanarak işi makaraya sarmışlardı.Sadece bununla da kalınmayıp,gelemiyoo.com da kuruldu.

Açıklamanı yap,inanan inanır.
Bu kadar olayın üstüne Geliyoo,"BigData"lar kullanarak harika bir projeye çalıştıklarını ve kullanılan script için ise "bir deneme sürümü" olduğunu öne sürdü.

Sen haber yapma!
"Hazır Script" olayının içerisinde bir de haberler sayfası var.Bunun ise WordPress ile yapıldığını söylesek,ne dersiniz?

WordPress'i kullanmaları iyi,güzel de niye bir tema kullanıyorsun?Bari sıfırdan siteni kuramıyorsan kendi WordPress temanı yap.Gerçekten,büyütüldüğüne değecek mi Geliyoo?

Son bir not
Bu yazı,Geliyoo'ya hakaret amaçlı değildi.Bir arama motoru kuruyorsun ve bunu duyuruyorsun "Ülkenin ilk yerli arama motoru."diye.Biraz da yayılınca 1 saatte bile kurulabilen bir sitenin aynısını yapıyorsun ve 10 milyon TL harcayıp,10 yılda yaptığını söylüyorsun.Peki,bu ülkeyi küçük duruma düşürmez mi?Bu kadar büyük bir projenin böyle olacağını kimse tahmin etmiyordu zaten.Ya açıklamanı doğrulayıp da harika bir iş çıkaracaksın,ya da böyle alaya alınacaksın.