Bloğunuzun Türüne Karar Veremiyorsanız!

Birçok kişi,artık bir bloğa sahip ve yazılar yazıyor.Ancak bazı bloglarda yazılan yazı hiç hit almıyor veya bloğuna göre biraz saçma bir konu olabiliyor.Örneğin,bir donanım bloğunda sağlık haberi bulsaydınız ne derdiniz?Bu oldukça saçma olurdu ve bu tür bloglar da zaten bloğun başlığıyla ilgili olmadığından "Kesin saçmalanmıştır." der geçeriz yazı güzel de olsa.Peki,bloğumuzun türüne karar veremiyorsak ne yapmalıyız?

1.Bilginizi sınayın.
Eğer blog türünüz konusunda karar vermiş ve hazırsanız,bir de blog türüyle ilgili ne bildiğinizi sınayın.Bu oldukça ciddi bir konu.Yani,"Ben bir sağlık sitesi açayım,konuları diğer sitelerden bakar öğrenirim."derseniz öğrenmek için daha çok beklersiniz.Bu konuda açacağınız blog türü hakkında yeterli bilginizin olması gerekli.

2.Okuyucunun ilgisini çekebilir miyim?
Eğer seçtiğiniz blog türünde çok fazla rakibiniz varsa veya sizi okuyacak kişilerin ilgisini çekmeyeceğini düşünüyorsanız,hemen vazgeçin.Herkesin yazdığı yazının aynısını yazınca sonuçta pek de ilgi çekmiyorsunuz.

3.Takip ettiğiniz bloglara bakın.
Eğer ki takip ettiğiniz belli bir blog listesi varsa;bu blogların türü ne ise hem ilginizi çekip daha rahat yazmanızı sağlayacak,hem de takip ettiğinizden yeterli derecede bilginiz olacaktır.

Söz Sizde
Peki sizce,blog türünü seçerken nelere dikkat edilmeli? Yoruma!