Misafir Yazarlık Nedir?

Misafir yazarlık,biraz mecazi anlam taşıyor.Bir bloğa misafir olarak yazı yazıyorsunuz,bu yazınız misafir yazarlık oluyor.Misafir yazarlık güzel de,biz bir kişi için niye boş yere yazı yazalım ki?

Misafir yazarlığın artıları çoktur.Yazarlık yaptığınız blog sahibi ile arkadaş olabilir,sitenize backlink sağlayabilir ve insanlarla iletişim içine girebilirsiniz.Yani,siz bir blogda misafir yazarlık yaptınız ve "Yazar Hakkında" veya "Bu makale/yazı .............. tarafından yazılmıştır." gibi cümleler ile sitenizin linkini yazıyorsunuz.Yazınızın görüntülenmesiyle backlink kazanmanız bir oluyor.

Hazır değinmişken,nedir bu backlink?
Backlink,sizin sitenizin diğer siteler tarafından linkinin konulmasıdır.Sitelerin bunu yapmalarının sebebi  ya o siteyle dostluklarını simgelemek,ya o siteyi takip ettiğini belirtmek ya da o sitenin kendisine katkıda bulunması karşılığında link koyması nedenlerine tabi tutulabilir.

Yani misafir yazarlık iyi bir şey mi,yoksa kötü bir şey mi? 
Şuana kadar kötü bir özelliğini söylediğimi sanmıyorum.Misafir yazarlık oldukça iyi bir şey.Bu da bir göreceli kavram aslında.Eğer bir kişi başka bir bloğa misafir yazarlık yapıp,o blog da ona ihanet ederek kendi reklamını yazdığı kısmı silerse başka.Ancak bunu yapacak kadar cesur bir kişi tanımıyorum.Çünkü bu yaptığı emeğe saygısızlık olur.