Blogger'da Büyümek

Bir arama motorunda ilk sıralara çıkmak,günlük binlerce hit kazanmak gibi birçok şeyi isteriz.Fakat bunların olması için ne kadar ter dökmemiz gerektiğini bilmeden hızlıca büyüyebileceğimiz hevesine kapılır ve kısa bir süre sonra yazmayı bırakırız.Oysaki,biraz sabredip güzel yazılar yazmaya özen gösterseydik şimdi nerelerde olurduk.

Bir bloğu ilk kurduğunuzda,tasarım ve yazılarla yakından ilgilenir ve önem veririz.Sonra ise blog hitinin fazla artmadığını görünce heves kalmaz kimsede.Peki,Blogger'da nasıl büyüyebiliriz?

1.İlk olarak özgün yazılar yazın.Başka sitelerden alıntılar yaparak,onların kullandığı görselleri kullanarak pek kolay büyüyemezsiniz.
2.Her yerde sözü geçmesine rağmen benim de önem vermediğim SEO,aslında yüksek hitler kazandırabiliyormuş.Bunun için,SEO'yu destekleyen temaları kullanmalı,anahtar kelimelere önem göstermeli,meta etiketlerinden yararlanmalısınız.
3.Eğer bir hafta boyunca düzenli yazı yazar,sonra bir ay boyunca yazmazsanız,bloğunuzun tadı kaçar.Bunun için sık ve düzenli yazmalısınız.
4.Bloğunuzun görünümüne,düzenine önem vermek,bir bloğa önem verildiğini gösterir.Örneğin;bir bloğa girdiğinizde,İngilizce bir tema yüklenilip gadget düzeninin olmadığı saçma sapan bir şeyle karşılaşırsanız hemen kaçar,adetâ kurtulmak için can çekişir gibi oluruz.

Söz Sizde
Peki sizce Blogger'da ön sıralara çıkmak için neler yapılmalı?
Bu maddelere neler eklenilebileceğini yorumlara yazarsanız sevinirim.